TAİDER 7. Gelecek Nesil Zirvesi

02 - 03 Ağustos 2019

Gelecek Nesiller İş Ortamında Pozitif Bir Yönetim İçin Bir Araya Geldi

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği’nin 18-40 yaş arası Gelecek Nesil üyeleri, Marmaris’te düzenlenen “TAİDER 7. Gelecek Nesil Zirvesi” nde bir araya geldi. Aile şirketlerinin sürdürülebilir büyümesini desteklemek amacıyla gelecek nesillerin bilgi ve deneyimlerinin paylaşılmasını sağlayan zirvenin bu yılki teması “İçsel Dönüşüm ve Pozitif Yönetim Stratejileri” oldu.

Aile şirketlerinde kendi liderlik tarzını oluşturma sürecinde, tüm paydaşlara karşı sorumluluklarını nasıl yerine getireceğini öğrenmekte olan 18-40 yaş arası TAİDER Gelecek Nesil Üyelerine özel düzenlenen Gelecek Nesil Zirvesi, 2-3 Ağustos tarihlerinde Marmaris’te gerçekleşti.

İki gün süren zirvenin birinci gününde TAİDER Gelecek Nesil üyeleri, Akbank Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Nilüfer Aktaş’ın konuşmacı olduğu panelde “Dijital ve Kültürel Dönüşüm ile Girişimcilik Ekosistemi”ni tartıştılar.

Gün sonunda ise Rila Karadeniz ve Uygar Karadeniz’in program yöneticiliğinde ateş ritüeli ve şamanik şarkılar eşliğinde evrensel barış dansları yaparak içsel bir yolculuğa çıktılar.

Zirvenin ikinci gününe yoga ve meditasyon ile başlayan katılımcılar Pozitum Eğitim Danışmanlık Şirketi kurucu ortağı Çağlayan Aktaş’ın gerçekleştirdiği “Pozitif Yönetim Stratejileri” konuşmasından sonra “Pozitif Yönetim Grup Çalışmaları” gerçekleştirdiler.

Zirvenin kapanışında ise kendisini, insanın içinde uyumakta olan sevgiyi, gücü ve özgürlüğü uyandırmaları konusunda ilham olmaya adayan Gökhan Atiş ile “Ses şifası” etkinliğinde; Şaman davulları, rattle, tibet çanakları, zil gibi enstrümanlar eşliğinde diledikleri gibi dans edip, şarkı söylediler.

Gelecek nesillere yol göstermek amacıyla pek çok toplantı ve atölye çalışması gerçekleştirdiklerini söyleyen TAİDER Gelecek Nesil Komitesi Başkanı Kemal Urhan, “Gelecek Nesil üyelerimizle birlikte üzerinde çalıştığımız konulardan biri de nesiller arasındaki farklılıkları çatışma olmadan yönetebilmek, bunu kazanıma dönüştürmek ve pozitif yönetim stratejileri belirleyebilmek. İş hayatında yaratıcılığın, başarının ve iyi iletişimin sırrı pozitif bir yönetim anlayışından geçiyor. Dolayısıyla, iş yerinde var olan negatif havayı değiştirmek, stressiz yönetimi sağlamak gelecek nesillerin gündeminde. Bu yılki zirvemizde katılımcılar, pozitif yönetimin ne olduğunu ve yönetim yapısını nasıl değiştirilebileceğini konuştu” dedi.

Yaklaşan Etkinlikler

Uludağ İçecek Üye İşyeri Ziyareti

20 Eylül 2019 Cuma

Bursa

Gün Batımı Buluşması İzmir

26 Eylül 2019 Perşembe

İzmir

Uluslararası Seramik Günleri

28 Eylül 2019 Cumartesi

Kuşadası, Aydın

Devr-i Oyun/cak Forum Tiyatro Gösterisi Denizli

30 Eylül 2019 Pazartesi

Denizli

Uluslararası FBN 30. Dünya Zirvesi

16 Ekim 2019 Çarşamba

Hindistan

Hindistan Gezisi

19 Ekim 2019 Cumartesi

Hindistan

TAİDER 7. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi

01 Kasım 2019 Cuma

İstanbul

Pelit Arslan Üye İşyeri Ziyareti

18 Kasım 2019 Pazartesi

İstanbul

Üye İşyeri Ziyareti ANKARA

28 Kasım 2019 Perşembe

Ankara

Kurumsal Üyelerimiz

E-Bülten Aboneliği

YUKARI ÇIK