TAİDER Ulusal Zirveler


TAİDER 1. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi

29 Kasım 2013 Cuma

Zirve ile ilgili tüm bilgi ve programa buradan ulaşabilirsiniz

TAİDER  1.Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi 29-30 Kasım tarihlerinde İstanbul Büyük Tarabya Oteli’nde gerçekleştirilecektir. Türkiye’de aile işletmelerini bir araya getiren ilk ulusal organizasyon olan bu Zirve’ye Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER) üyelerinin yanı sıra aday üyelerin katılımlarını bekliyoruz. Zirve aile işletmesi sahipleri ve ailelerin genç nesil temsilcilerini, akademisyenler, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirecek olup kurumsal yönetim, aile şirketlerinde karar alma süreçleri ve gelecek planlaması konularında  ülke ekonomisinin can damarı olan aile işletmelerine ışık tutacaktır.

Etkinliğin birinci günü olan 29 Kasım 2013 Cuma günü tüm katılımcılar için, 30 Kasım 2013
Cumartesi günü  gelecek nesiller için tasarlanmıştır.

Amacımız :

Ülkemiz aile işletmelerinin özgün gereksinimlerine uygun,

 • bilginin üretilmesi, teşvik edilmesi ve yayılmasının sağlanması,
 • aile şirketlerinin kurumsallaşması, karlı sürdürülebilir büyümesi ve gelecek nesillerin desteklenmesi,
 • daha çok katma değer yaratabilmeleri için yönetim ilkeleri geliştirmelerine destek verilmesi,
 • aileler arasında paylaşım, iletişim ve ilişki ağının oluşturulması,
 • ulusal ve evrensel en iyi uygulamaların yaygınlaştırılması,

Kimler katılabilir :

 • Aile şirketi sahipleri ve aile üyeleri
 • Aile şirketlerinin gelecek nesil üyeleri
 • Aile şirketlerinin üst düzey profesyonel yöneticileri
 • Aile şirketi konusunda çalışmaları olan akademisyen, danışman ve sivil toplum örgütleri temsilcileri


Açılış Konuşması

Şerife İnci Eren
TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı İnci Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

Detaylar

1. Paralel Oturum

Mehmet Semih Söylemez
AGT A.Ş.
Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO

Detaylar
Doğan Cüceloğlu

Psikolog ve İletişim Uzmanı


Detaylar

2. Paralel Oturum

Agah Uğur
Borusan Holding A.Ş.
CEO

Detaylar

3. Paralel Oturum

Dr. Haluk Alacaklıoğlu
Aile Şirketleri Danışmanı

Detaylar

4. Paralel Oturum

Firuzhan Kanatlı
Eti Grup Şirketleri
Yönetim Kurulu Başkanı

Detaylar
Oğuz Babüroğlu
Arama Katılımlı Yönetim Danışmanlığı Kurucu
Yöneticisi
Öğretim Görevlisi, Yazar

Detaylar

Panel

Murat KOLBAŞI
Arzum A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Detaylar
Ahmet Bayraktar
Bayraktarlar Holding A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Detaylar
Dr.Artunç Kocabalkan
Moderatör
IFC-I Başkanı,TKYD Yönetim Kurulu Üyesi

Detaylar
Meltem KURTSAN
Otacı-Kurtsan Holding Hissedarı

Detaylar
Tarkan Kadooglu
Kadooglu Grup Yönetim Kurulu Başkanı

Detaylar

30 Kasım Konuşmacıları

TAMÁS KURTI
KÜRT Corp. Başkan Yardımcısı

Detaylar

Üye Destekçiler

Ernst & Young
UBS Bank
Avea

Katılımcının

İrtibat Kurulacak Kişi Bilgileri


Konaklama Bilgisi


 • * Zirve süresince simultane tercüme mevcuttur.
 • ** İlk kayıt yaptıran sıralamasıyla katılımcılar kabul edileceğinden ve sınırlı sayıda katılımcıya yer verileceğinden kayıt için lütfen geç kalmayınız. Son kayıt tarihi 30 Ekim 2015’tir.

Katılım ve Ödeme Şartları

6 Kasım Programı Ücretleri
7 Kasım Tek Günlük Katılım Ücretleri
* 7 Kasım Gelecek Nesiller Özel Programı, yalnızca gelecek nesil üyelerin katılımına özeldir. 6 Kasım etkinliğine katılan aile şirketleri bünyesindeki gelecek nesiller için ücretsizdir.

Konaklama Ücretleri (Etkinlik Oteli - Calista Luxury Resort);
 • Single / Tek Kişilik Oda Fiyatı KDV dahil 82 Euro/gece
 • Double / Çift Kişilik Oda Fiyatı KDV dahil 120 Euro/gece
* Konaklama fiyatları, 5 Kasım, 6 Kasım ve 7 Kasım konaklamaları için geçerli olup otel, “A la Carte Her şey Dahil” konseptte hizmet vermektedir. Konaklama; giriş günü öğle yemeği ile başlayıp çıkış günü kahvaltı ile sona ermektedir.

A la Carte Her şey Dahil konsepte; kahvaltı (ana restoran), öğle yemeği (ana restoran ve snack sunumlar Timo Restaurant), çay, kahve, pasta ve minik kurabiyeler saati (Cafe Calista), akşam yemeği (ana restoran), late night büfe, minibar (soft içecekler ve bira ile günlük olarak doldurulmaktadır.), restoranlardaki şişe şarapları, girişte meyve sepeti ve şarap, fitness center, hamam, sauna, buhar banyosu, kar çeşmesi, jakuzi, açık ısıtmalı havuz, kapalı ısıtmalı havuz, tenis ve ekipmanları, masa tenisi, boccia, aerobik, su jimnastiği (kapalı havuzda), sinema, disco ve wi-fi internet dahildir.

* Konaklama fiyatlarına katılım ücreti dahil değildir. Konaklama ödemeleri Euro olarak, belirtilen Euro hesabına yapılmalıdır.

* Etkinlik oteli ile yapılan sözleşme gereğince, ödeme sonrası kesinleşen kayıtlar ve konaklamalar için iptal kabul edilememektedir.

Banka Bilgileri

Katılım Ücreti Ödemeleri için (TL Hesabı)
Hesap Adı : TVG Venü Grup Organizasyon Reklam Tic. Ltd. Şti.
Banka Adı : Garanti Bankası
Şube Adı : Barbaros Bulvarı
Şube Kodu : 741
Hesap No : 6299637 (TL)
IBAN No : TR19 0006 2000 7410 0006 2996 37
Konaklama Ücreti Ödemeleri için (Euro Hesabı)
Hesap Adı : TVG Venü Grup Organizasyon Reklam Tic. Ltd. Şti.
Banka Adı : Garanti Bankası
Şube Adı : Barbaros Bulvarı
Şube Kodu : 741
Hesap No : 9098028 (Euro)
IBAN No : TR60 0006 2000 7410 0009 0980 28
(*) CAPTCHA Nedir?
"CAPTCHA" bilgisayar ve insanları ayırmakta kullanılan bir test sistemidir. Deforme edilmiş bir resim şeklinde görünen rastgele oluşturulmuş harf ve/veya rakam dizisi ile bir metin kutusu olmak üzere iki temel parçadan oluşur. Testi geçmek ve insan olduğunuzu kanıtlamak için resimde gördüğünüz karakterleri metin kutusuna girmeniz yeterlidir.

“Ailede Birlik, İşletmede Sürdürülebilirlik” konulu 1. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi’nin ülkemiz ekonomisinde önemli bir yere sahip olan aile şirketleri için çok verimli geçeceğine inanıyorum.

Aile işletmeleri; aile içinde bir kuşaktan diğer bir kuşağa devredilebilen işletmeler olup ekonominin temel kurumlarındandır. Ömrünü sonsuz olarak varsaydığımız işletmelerin yaşamlarını aile içindeki ilişkilerini tehlikeye düşürmeden sürdürmeleri gerekir. Bu nedenle aile işletmelerinin sürdürülebilir olup büyümesi ve kuşaklararası devredilme süreci ekonominin önemli dinamiklerindendir. TAİDER’in düzenlediği “Ailede Birlik, İşletmelerde Sürdürülebilirlik” konusunun ele alındığı I. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi’nde sürdürebilirlik, karar alma süreçleri, kurumsal yönetim, gelecek nesil planlaması ve iletişim gibi aile işletmeleri için değer yaratacak konular çok önemlidir.

“Ailede Birlik, İşletmede Sürdürülebilirlik” konulu 1. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi’nin ülkemiz ekonomisinde önemli bir yere sahip olan aile şirketleri için çok verimli geçeceğine inanıyorum.

Küçük Ev Aletleri sektörünün öncü markası Arzum da, bir aile şirketi çatısı altında hayat buldu. 1966 yılında temelleri atılan şirketimiz; büyüme aşamasında verilen isabetli kararlarla, klasik anlamda “aile şirketi” yapısından uzaklaşarak, kurumsallaşma için gerekli adımları kararlılık ve cesaretle atabildi. Ve bunun neticesinde bugün bulunduğumuz pazarda lider marka konumuna yükseldik.

Bu süreçte yaşadıklarımızı,  tecrübelerimizi paylaşmanın ve diğer şirketlerin yaşadığı benzer deneyimleri dinlemenin karşılıklı fayda sağlayacağı ve ilham vereceği inancındayım.

Zirvenin başarılı geçmesini diliyorum.

Türkiye Aile İşletmeleri Derneği olarak 29-30 Kasım’da gerçekleşecek TAİDER 1.Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi için aile şirketlerinin neredeyse hepsini ilgilendiren çok ama çok önemli konuların konuşulacağı ve tartışılacağı, çok kompakt, 1 günlük bir program hazırladık. Katılımclıların kendi aile şirketlerinin ve de ailelerinin daha başarılı ve sürdürülebilir olmalarını sağlayacak birçok faydalı bilgi ile ayrılacaklarına eminim. Çok değerli konuklarımızdan bu konuları dinlemek, sorularını yönlendirmek ve de diğer aile şirketlerinden gelmiş kişiler ile bu konularda bilgi paylaşımında bulunmak, aile şirketlerinin gelecek ile ilgili planlarını daha net yapmalarını sağlayacaktır diye düşünüyorum. Herkesi, zirvemizde bizlerle birlikte olmaya davet ediyorum….

Türkiye genelinde Aile işletmelerinin oluşturduğu ve uluslararası bir kuruluş FBN nin de üyesi olan TAİDER çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmekte. Bir yılı aşkın süredir farkındalığı arttırmak aile işletmelerinin sürdürülebilirliğinin önemi vurgulamak ve kurumsallaşma çalışmalarına ışık tutmak amaçlı bir seri tanıtım ve bilgilendirme toplantıları yapılmıştır.

Taider çalışmalarında aile şirketlerinin sürdürülebilir olmasını önemsemektedir. Bu bağlamda Gelecek Nesillerin farkındalığını arttırmak, şirketlerde verimli çalışmalarını sağlayacak eğitimlere de önem vermektedir.
İlk kurulduğu günden beri hedeflediği Taider Zirvesini Kasım ayında gerçekleştirecektir. Bu Zirve Türkiye genelinde birçok aile şirketi kurucuları konuşmacı olarak katılacaktır. “Ailede birlik, İşletmede Sürdürülebilirlik” teması ile gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz Zirvemiz İstanbul Büyük Tarabya Oteli’nde gerçekleşecek. 29 Kasım’ın tüm üyelerimize, 30 Kasım’ın sadece gelecek nesil üyeleri için düzenlenen program yer alacaktır.

“Ailede birlik, işletmelerde sürdürebilirliği ana temamız olarak ele aldığımız derneğimizin bu değerli ilk zirvesi, katılımcılara şüphesiz hem bireysel hemde kurumsal bilgi cenneti olacaktır. Yurt dışına bağlı olduğumuz Family Business Network (FBN) oluşumunda da tekrarlanan ve derneğimizin, haliyle zirvemizin en keyifli yanlarından biri ‘Aileler için aileleler tarafından’ olmasıdır. Zirvemizdeki oturumlarda yer alan değerli aile mensuplarının bilgilerinden ve tecrübelerinden yararlanacağımız, paylaşımların hepimize faydalı olacağı bu oluşumda görüşmek dileğiyle.”

Ülkemiz ekonomisinin aslında aile işletmelerinden oluştuğu, istihdamın da yine bu işletmelerce gerçekleştirildiği bilinen bir gerçek. Buna karşılık yayın organlarının güncel olarak yansıtmadığı ve belki kamuoyunca pek de bilinmeyen ise aile işletmelerinin barındırdığı potansiyel ve yürütülecek akıllı politikalar ile ülkemiz ekonomisini hızla geliştirme gücüne sahip esas kitle olduğudur.

TAİDER, ülkemizde önemli bir eksikliği dolduruyor ve ülke gündemine aile işletmelerini taşıyor. Aile işletmelerinin bu ülkenin gerçek yaratıcı gücünü oluşturduklarının farkına varmalarına ve en önemlisi aralarında dayanışma yaratmalarına olanak sağlıyor. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi ile TAİDER’in çok daha etkin bir varlık göstereceğine inanıyoruz.

Türkiye için bir ilki gerçekleştirerek Aile İşletmeleri Derneği’ni kuranlar, şimdi de yine bir ilki gerçekleştirerek Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi’ni hazırlıyorlar.

Ülkenin dört bir tarafından gelecek katılımcılar bu organizasyon sayesinde kendileri gibi Aile İşletmesi üyesi olan bireylerle tanışma fırsatı bulacaklar. Bu anlamda birbirlerine yaşadıkları tecrübeleri aktarma şansını yakalarlarken, yanlış ve doğru örneklerden ders alarak kendi şirketlerinde iyi yönetim uygulamalarını hayata geçirebilecekler.
Tabii ki zirveye konuşmacı olarak katılacak değerli isimlerin yapacakları sunumlar çok önemli bilgilere erişmeye fırsat tanıyacak. Tüm bu sebepler bir araya gelince TAİDER 1.Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi kaçırılmaması gereken bir organizasyon olarak karşımıza geliyor. Bu nedenle büyük bir heyecanla 29-30 Kasım tarihlerini bekliyor olacağım.

Giriş Şifreniz

Giriş Şifreniz


TANITIM VİDEOMUZU İZLEYİN

ÜYELERİMİZ

Kurumsal Üyelerimiz

E-Bülten Aboneliği