Başkan'ın Mesajı

Başkan'ın Mesajı

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği olarak, 65 ülkede örgütlenmiş, farklı sektörlerden 18.000’den fazla aile şirketi üyesinin yer aldığı İsviçre merkezli Uluslararası Aile İşletmeleri Ağının (FBN-I, Family Business Network International) Türkiye paydaşıyız.

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği olarak, “Ailede Birlik, İşletmede Sürdürülebilirlik” söylemiyle Türkiye’deki aile şirketlerinin nesiller boyu devamlılığına önderlik etmek misyonuyla 2012 yılında kurulmuş olup, bugün yaklaşık 300 aile şirketi ve 900 aile üyesi ile kuruluş ilkelerine bağlı olarak belirlediğimiz hedeflerimizi gerçekleştirmek üzere projeler ve etkinlikler yürütmekteyiz.

TAİDER’ in varlık nedeni ‘Değer’ üretmek, ürettiklerini geliştirmek ve bir sonraki nesle taşımak...

Özellikle bu amaçla kurulmuş Şimdiki Nesil Komitesi, Gelecek Nesil Komitesi, Akademi Komitesi,  Girişimcilik Komitesi, Sürdürülebilirlik Komitesi – ‘Kuzey Yıldızı’ aracılığı ile on binlerce kişiye dokunarak paylaşımlarımızla birbirimizden öğrenmekteyiz. Sosyal Toplum Kuruluşları işbirliklerimiz sayesinde daha çok aile işletmesine ulaşmakta; üniversite işbirliklerimiz ile de gelişimlerine katkı koymaktayız. 

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği’nde her birimiz ailelerimizdeki rollerimizle yer almaktayız. Anneyiz,  babayız, kardeşiz, kuzeniz, çocuğuz… Bu sebeple de merkezinde Sevgi, Kardeşlik, Yardımlaşma olan derneğimizde sadece aile işletmelerinin sürdürebilirliği için değil aynı zamanda derneğimizin de sürdürülebilirliği için kol kola, hep birlikte, mutlulukla en önemlisi Sevgi ile görev yapmaktayız.

2023-2025 döneminde görev alan tüm yönetim kurulu ve denetim kurulu üyelerine, komite ve il temsilciliklerine yeni görevlerinde başarılar diliyor, büyük TAİDER ailemiz ile birlikte değerlerimize uyumlu, geliştirici aynı zamanda bol paylaşımlı ve keyifli projeler, etkinliklerde buluşmayı diliyorum.

TAİDER 6. Dönemine başlarken, böylesi onurlu bir görevi geçmişte görev almış tüm başkanlarımızın ve görevlilerin emeklerine sonsuz şükranlarımızı sunarak alıyor, değer üretmek için gayret edeceğimize söz veriyoruz.


Saygılarımla,

Fatma Olten

Yönetim Kurulu Başkanı
TAİDER Aile İşletmeleri Derneği

TANITIM VİDEOMUZU İZLEYİN

ÜYELERİMİZ

Kurumsal Üyelerimiz

E-Bülten Aboneliği