Forum Tiyatro Ankara Gösterisi

17 Mayıs 2019 Cuma

Kayıt için lütfen tıklayınız.

“Devr-i Oyun/cak” bir aile şirketinin öyküsüdür. Nesiller arası ilişkileri ve iletişimi merkeze alan öykü, Forum Tiyatro (Doğaçlama Tiyatro) şeklinde sahneye konulmuştur. Canlandırılan vaka, seyircilerin fikirleriyle doğaçlanarak şekillendirilecektir.

17 Mayıs 2019 Cuma günü Ankara’da, TAİDER üyelerinden oluşan doğaçlama tiyatro grubunun gerçekleştireceği gösterimizde siz de bizimle beraber doğaçlamalara yön vermeye ne dersiniz?

Tarih: 17 Mayıs 2019, Cuma

Program:

09.30 Anıtkabir Ziyareti ve Tören

17.30 Forum Tiyatro Gösterisi 

19.00 Kapanış

Tiyatro Gösterisi için Yer: Tiyatro Tempo, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı 114/C Maltepe-ANKARA (Ankaray Maltepe Durağı Gülseren Sokak Çıkışı Karşısı)

​Forum Tiyatro Hakkında:

Forum Tiyatro; halkı bilinçlendirmek ve insanları eğitmek ya da belli bir konuda düşündürmek için Brezilyalı tiyatrocu Augusto BOAL tarafından geliştirilen bir doğaçlama tiyatro modelidir.

Ele alınacak konuyla ilgili toplumu/hedef kitleyi ilgilendiren ve mümkünse yaşantılarına dayalı bir problem durumu bulunur. Bu probleme uygun 10-15 dakikalık bir ön oyun oluşturulur. Sahneleme sürecinde yukarıda belirtilen ön oyun oynandıktan sonra forum bölümüne geçilir. Bu bölümde moderatör gelir ve seyircilere sorular sorarak problem durumunun nasıl çözüleceği hakkında fikir alışverişinde bulunur. Sonra seyircilerin fikirleri oyuncular tarafından doğaçlanarak probleme çözüm bulunmaya çalışılır.

Yaklaşan Etkinlikler

Uluslararası FBN 30. Yıl Kutlamaları

27 Mayıs 2019 Pazartesi

Akdeniz

TAİDER 7. Gelecek Nesil Zirvesi

31 Ağustos 2019 Cumartesi

Çeşme, İzmir

TAİDER 7. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi

01 Kasım 2019 Cuma

İstanbul

Kurumsal Üyelerimiz

E-Bülten Aboneliği

YUKARI ÇIK