Kreiken Rasathanesi Gezisi

24 Haziran 2019 Pazartesi

TAİDER Ankara, Gökyüzü Keşfinde

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği tarafından 24 Haziran’da Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesi’ne ziyaret düzenlendi. Katılımcılar, gökbilim sunumu ve rasathane müze gezisinin ardından Coude Binası’nı ziyaret ederek gökyüzünü teleskopla izledi.

Türkiye'deki aile işletmelerinin nesiller boyu gelişmesine ve ülke ekonomisinin daha sağlıklı, istikrarlı büyümesine destek olmak amacıyla kurulan TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, aile şirketi sahipleri ve gelecek nesil üyelerinin katılımıyla Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesi’ni ziyareti etti.

Astronomi ve uzay bilimleri alanlarında bilimsel araştırma ve uygulama çalışmalarının yapılmasına destek vermek amacıyla düzenlenen etkinlikte konuşan TAİDER Ankara İl Temsilcisi ve Güven Hastahanesi ikinci nesil üyesi Nüket Küçükel, Türkiye’deki aile şirketlerini biraraya getiren bir sivil toplum örgütü olarak TAİDER’in bugün 185 aile şirketi ve 620 aile üyesine pek çok farklı etkinlikler düzenlediğini ve bunların arasında bilim, sanat ve kültürel gezilerin de yer aldığını söyledi.

Hollandalı astrofizikçi Prof. Dr. Egbert Adriaan Kreiken’in 1954 yılında gerçekleştirdiği uzun araştırmaların sonunda Ankara’nın 18 km güneyinde Ahlatlıbel mevkiinde bir bölgeyi gözlemevi yeri olarak seçmesinin ardından başlatılan proje, 1963 yılında tamamlandı ve gözlemevi açıldı.

Yaklaşan Etkinlikler

Aile Şirketlerinde İyi Yönetim Uygulamaları

31 Temmuz 2019 Çarşamba

İzmir

TAİDER 7. Gelecek Nesil Zirvesi

02 Ağustos 2019 Cuma

Marmaris, Muğla

Aileler Buluşması İZMİR

23 Ağustos 2019 Cuma

Çeşme, İzmir

Aileler Buluşması BURSA

06 Ekim 2019 Pazar

Bursa

Uluslararası FBN 30. Dünya Zirvesi

16 Ekim 2019 Çarşamba

Hindistan

Hindistan Gezisi

19 Ekim 2019 Cumartesi

Hindistan

TAİDER 7. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi

01 Kasım 2019 Cuma

İstanbul

Pelit Arslan Üye İşyeri Ziyareti

18 Kasım 2019 Pazartesi

İstanbul

Kurumsal Üyelerimiz

E-Bülten Aboneliği

YUKARI ÇIK