Aile Şirketimiz, Geleceğimiz

20 Ocak 2017 Cuma

20.01.2017 tarihinde İzmir’de gerçekleştirdiğimiz ve Psikolog Gülgün Şharafat’ın konuk konuşmacı olduğu “Aile Şirketimiz Geleceğimiz” konulu toplantıda pozitif psikoloji uygulamalarının kişisel gelişime ve dolayısıyla aile şirketi üyesi bireylere olumlu yansımaları anlatıldı. Etkinlik ardından hazırlanan videoyu izlemek için tıklayınız.

Dahil Olmadan Şahit Olarak Yönetmek:

“Rollere kendimizce yüklediğimiz anlamlar yüzünden çoğu kez olaylara dışardan bakamıyoruz ve daha iyisini ortaya koymak için cesaretimiz varken “korku” çoğu kez bizi engelliyor. Korkabileceğimizi yanı duygularımız ve düşüncelerimiz olduğunu bilelim ama “korku” nun kendisi olmayalım. Yani dahil olmadan şahit olarak yaşamımızı yönetelim “ diyerek sözlerine başlayan Sharafat şöyle devam etti.

“Genetik olarak ortak frekanslara sahip olan  aile bireyleri başarıya ulaşmak için istemek, hayal etmek, harekete geçmek ve hedefe ulaşmak için ortak akıl ile düşüncelerini aynı frekansta daha kolay buluşturabilirler. Aile şirketlerinin zor dönemlerinde kurucu ve gelecek nesil üyelerin birlikte hareket etmeleri başarı formülü için ilk adımdır ve Aile Şirketleri karakteristikleri gereği duygusal bağların en yoğun yaşandığı ortamlardır. Olağanüstü bir sistem olan beynimiz olaylar karşısında alışkanlıklarımıza bağlı olarak sezgisel(duygusal) ve rasyonel (mantık)  olarak 2 türlü çalışır. Sezgilere güvenmeyi öğrenirken , kişisel farkındalığımızı arttırmalı , dengeli ve olumlu bakış açıları edinmeliyiz. Duygularımızı  pozitif düşünceyle yürütmeyi öğrenmeliyiz. ”

Başarısızlık Yoktur Geri Bildirim Vardır:

Stresin negatif duyguyla şarz edilmiş düşünce olduğunu söyleyen Şharafat “Aile ve iş hayatında her şeye farklı açılardan bakabilmeyi öğrenmeliyiz. Sağlıklı psikolojiye sahip bireyler daha kolay ikna olurlar çünkü değişim ve gelişime açıktırlar” dedi.

Yaklaşan Etkinlikler

TAİDER Kahramanmaraş Genç KASİAD Ortak Etkinliği

08 Nisan 2019 Pazartesi

Kahramanmaraş

TAİDER 7. Genel Kurul Toplantısı

14 Nisan 2019 Pazar

İstanbul

TAİDER Gaziantep Gezisi

20 Nisan 2019 Cumartesi

Gaziantep, Birecik, Rum Kale, Halfeti, Urfa ve Göbekli Tepe

Forum Tiyatro İzmir Gösterisi

09 Mayıs 2019 Perşembe

İzmir

Forum Tiyatro Ankara Gösterisi

17 Mayıs 2019 Cuma

Ankara

Uluslararası FBN 30. Yıl Kutlamaları

27 Mayıs 2019 Pazartesi

Akdeniz

TAİDER 7. Gelecek Nesil Zirvesi

31 Ağustos 2019 Cumartesi

Çeşme, İzmir

7. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi

01 Kasım 2019 Cuma

İstanbul

Kurumsal Üyelerimiz

E-Bülten Aboneliği

YUKARI ÇIK