Haziran E-Bülten Arzum Röportaj

Arzum A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı - Murat Kolbaşı

1. TAİDER’in çatısı altında olmayı neden seçtiniz?

Ailemiz için markamız çok önemli bir değerdi. Sürdürülebilir olmak için çalışmalarımızı yürütüyorduk ve TAİDER ile bu yaşadıklarımızda ve geçirdiğimiz süreçte yalnız olmadığımızı gördük ve ordan da güç aldık.

2. Arzum markasının her zaman gelişime açık bir marka olduğunu biliyoruz. Son icadınız olan ArzumOkka kahve makinesi hakkında bilgi verir misiniz?

Tasarımında, teknoloji ile geleneksel çizgilerin bir arada yer aldığı Arzum OKKA’da patente konu olan yeni teknolojiler kullanıldı. Yavaş pişirme seçeneği sayesinde közde pişirilmiş Türk kahvesi tadını yakalayarak tam bir kahve keyfi yaşatan Arzum OKKA, farklı fincan boyutlarına göre ayarlanabilen yapısıyla büyük - küçük kahve fincanı kullanımlarına da uygunluk gösteriyor. Otomatik olarak rakımı tespit ederek farklı yükseklik seviyelerindeki suyun kaynama derecesine göre kendini ayarlayabilen ürün, ‘Auto Boiling Altitude Detection’ teknolojisiyle kullanıcılarına büyük konfor ve ideal sıcaklıkta pişmiş okkalı bir deneyim sağlıyor.

Tasarım dünyasının Oscar’ı olarak gösterilen Red Dot Design 2014 ödülüne sahip olan Arzum OKKA’ya, bol köpüklü okkalı bir Türk kahvesi yapmak için kahve ve şekeri eklemek yeterli oluyor. Arzum OKKA, suyu otomatik olarak su haznesinden pişirme haznesine aktarırken, kahveyi pişirip, doğrudan fincanlara servis ediyor. Her pişirmede ideal lezzeti yakalayan ürün, pişirme işleminden sonra kendi kendini temizleyerek pratik bir kullanım sağlıyor.

Arzum OKKA, www.arzumokka.com, www.hepsiburada.com web sitelerinde, Enplus, Karaca, Metro ve Teknosa mağazalarında satışa sunuluyor.

2013 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilen ve 155 ülke temsilcisinin katıldığı UNESCO Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması 8. Hükümetlerarası Komite Toplantısı’nda ‘Türk Kahvesi Kültürü ve Geleneği’ UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi’ne alındı. Biz de Arzum OKKA ile Türk kahvesini ve kültürünü dünyaya duyurmayı hedefliyoruz.

3. Şirketinizin yenilikçi yapısında aile şirketi olmanın katkısı nedir?

Köklerimize bakarak geleceği inşa etmede aile şirketi olmanın katkısının büyük olduğunu düşünüyorum.

4. Şirketinizde ikinci kuşak yönetimde. Aile şirketlerinin gelecek kuşaklarına tavsiyeniz nelerdir?

Gelecekte yaptıkları işin muhteviyatı ile birlikte iyi bir finans yöneticisi olmalarının büyük önem taşıdığını söyleyebilirim.

5. Taider hakkında eklemek istedikleriniz.

TAİDER’in Türkiye’nin değerli markalarını yaratmasında ve sürdürülebilir olmasında büyük katkısı olduğuna inanıyorum.


01 Temmuz 2015 Çarşamba

Yaklaşan Etkinlikler

Aile Şirketlerinde Kurumsal Yönetim

24 Kasım 2017 Cuma

İstanbul

Kalıcı Olmak için Değişimi Yönetmek

25 Kasım 2017 Cumartesi

Kordon Otel, İzmir

TAİDER Korusu Fidan Dikim Töreni

02 Aralık 2017 Cumartesi

Taşkesik Köyü Orman Yolu Torbalı, İzmir

Yeni Nesile Yalın Bir Şirket Devretmek

24 Aralık 2017 Pazar

İstanbul

Direktörler Toplantısı

24 Ocak 2018 Çarşamba

Belçika

Kurumsal Üyelerimiz

YUKARI ÇIK